5 lihtsat abinõu rasvastele juustele…

5 lihtsat abinõu rasvastele juustele…

Miks muutuvad juuksed rasvaseks?
Iga meie peas olev juuksenääps on ühendatud näärmega, mis toodab õli ja on tuntud kui rasu.
Rasu kaitseb ja hoiab peanaha tervena, kuid selle ületootmine muudab juuksed rasvaseks.

Rasu ületootmise põhjus on iga inimese korral unikaalne. Probleemile võib kaasa aidata ka hormoonid, geneetika ja naha seisund.
Teiseks põhjuseks on juuste liigne pesemine, mille tagajärjel pestakse juustest välja loomulik rasu ja see omakorda põhjustab selle ületootmist.

Kuidas vabaneda rasvastest juustest?

1. Vaheta šampooni

Üks suuremaid rasvaste juuste põhjustajaid on rasked šampoonid. Õige šampoon rasustele juustele on sügavpuhastav ja vahutav, võimaldades korralikult puhastada peanahka. Väldi šampoone, mis sisaldavad sulfaate ja silikone, kuna need võivad ülemäära eemaldada juustest loomulikud õlid ja põhjustada rasunäärmete ületootmise. Sügavpuhastava šampooni kasutamine on suurepärane võimalus vabaneda toodete jääkidest peanahal, kuid tuleks kasutada vaid korra nädalas.

2. Kasuta kuivšampooni

Parim viis rasvastest juustest lahti saamiseks on kuivšampooni kasutamine. Kuivšampoon on spetsiaalselt valmistatud, et imada peanahalt liigne rasu.
Kuivšampoon aitab ka pikendada juuste pesemise aega ja aitab vältida ülepesemist.

3. Muuda soengut

Soengu muutmine on lihtne ja efektiivne viis panna juuksed välja nägema vähem rasvased. Rasvaseid juukseid on lihtsam soengusse seada, sest oiavad paremini. Rasuste juuste soengud sisaldavad paelu, hobusesaba ja krunne.
Kui juuksed kipuvad olema eriti rasused, siis võiks vältida tukka, sest juuksepiir ja otsaesine võivad muutuda rasuseks.

4. Ära katsu juukseid

Üldine reegel rasvaste juuste korral on, et nende katsumist tuleks vältida. Võib tunduda ahvatlev neid päeva jooksul pidevalt sättida ning sõrmed neist läbi lasta, kuid sõrmeotstes on samuti rasu.
Puutudes jõuavad need õlid peanahale ja põhjustavad rasvaseid juukseid.

5. Harja juukseid

Salajane trikk rasvaste juuste parandamiseks on täiustada harjamise meetodit. Kui sa unustad oma juukseid harjata piisavalt tihti, koondub õli peanahale. Juukseid harjates aitad sa õlil levida juuste otstesse. Soovitav on kasutada metssea karvadega harja, sest see jagab õli ühtlaselt. Väldi juuste üle harjamist, sest peanaha stimulatsioon võib põhjustada suuremat rasu eritust. Selle meetodi võtmesõna on – ideaalne tasakaal.

Kuidas vältida rasvaseid juukseid?

Kuigi need kiirparandus lahendused võivad anda hetkelist leevendust, ei tegele need juurpõhjusega. Et aidata vältida rasuseid juukseid, vaadata üle oma juuste pesemise rutiin.
Parim viis vältida rasvaseid juukseid on pesta neid kahe või kolme päevase vahega.

Igapäevane juuste pesemine aitab kaasa rasunäärmete ületootmisele. Kuigi juuste mitte pesemine võib tunduda hirmutav, siis saab ülaltoodud meetodite abil parandada juuste väljanägemist kuni järgmise pesuni.
Juuste pesemisel veendu, et pesed peanahka ning palsamit paned juuste otstesse. Kerge niisutav palsam on parim valik.

Related posts