Ema arvas, et see on sääsehammustus. See osutus aga….

Ema arvas, et see on sääsehammustus. See osutus aga….

 

11-aastane Matthew Kirk oli veendunud, et teda on hammustanud sääsk, kui tema nina põletikuliseks muutus. Nad olid perekonnaga Hispaanias Menorcas reisil. Kui tema ninasõõr kahekordistus, otsisid mures vanemad siiski arstilt abi.
11-aastane Matthew Kirk oli veendunud, et teda on hammustanud sääsk, kui tema nina põletikuliseks muutus. Nad olid perekonnaga Hispaanias Menorcas reisil.
Kui tema ninasõõr kahekordistus, otsisid mures vanemad siiski arstilt abi.
Arstide esimene mõte oli, et paistetuse on põhjustanud bakteriaalne infektsioon... Täiendavad testid näitasid aga, et paistetuse põhjustas surmav vähkkasvaja (Alveolaarset rhabdomyosarcoma). See on haruldane sidekoe kasvaja, mis vastavalt Birmingham Lastehaigla info kohaselt mõjutab umbes 10 inimest aastas. Matthew vanemad lendasid kohe Oklahomasse, kus nende poeg sai prootonkiire ravi. Intensiivne ravi võttis aega 9 nädalat.
Arstide esimene mõte oli, et paistetuse on põhjustanud bakteriaalne infektsioon…
Täiendavad testid näitasid aga, et paistetuse põhjustas surmav vähkkasvaja (Alveolaarset rhabdomyosarcoma). See on haruldane sidekoe kasvaja, mis vastavalt Birmingham Lastehaigla info kohaselt mõjutab umbes 10 inimest aastas.
Matthew vanemad lendasid kohe Oklahomasse, kus nende poeg sai prootonkiire ravi. Intensiivne ravi võttis aega 9 nädalat.
Enne ravi lõikas Matthew oma juuksed lühikeseks, et keemiaravist tingitud juuste väljalangemine ei oleks nii traumaatiline. Ta oli kogu ravi aja tugev, kattis pead mütsiga ja võimalusel käis koolis. Matthew lähiringkond aitas maksta perekonnal lennu eest USA-sse koos Matthew'ga ning peale seda naasid nad Suurbritanniasse, kus Matthew läbis viimase intensiivse keemiaravi. Ta võitis vähi!
Enne ravi lõikas Matthew oma juuksed lühikeseks, et keemiaravist tingitud juuste väljalangemine ei oleks nii traumaatiline. Ta oli kogu ravi aja tugev, kattis pead mütsiga ja võimalusel käis koolis.
Matthew lähiringkond aitas maksta perekonnal lennu eest USA-sse koos Matthew’ga ning peale seda naasid nad Suurbritanniasse, kus Matthew läbis viimase intensiivse keemiaravi. Ta võitis vähi!
Kui Matthew kooli tagasi läks, olid tema klassikaaslased väga õnnelikud teda nähes, eriti peale selliseid äärmuslikke raviprotseduure. Matthew sai intensiivset keemia- ja kiirtusravi, mis võib olla noorele inimesele raske. Kuid hoolimata kõigest oli Matthew tõeline staar, kes näitas üles julgust ja otsusekindlust kogu selle 9 kuu vältel.
Kui Matthew kooli tagasi läks, olid tema klassikaaslased väga õnnelikud teda nähes, eriti peale selliseid äärmuslikke raviprotseduure.
Matthew sai intensiivset keemia- ja kiirtusravi, mis võib olla noorele inimesele raske. Kuid hoolimata kõigest oli Matthew tõeline staar, kes näitas üles julgust ja otsusekindlust kogu selle 9 kuu vältel.

 

Pealt näha väikse asja taga võib peituda elu ohustav…

Related posts