Sinu kehaga juhtub SEE, kui tarbid roosat Himaalaja soola…

Sinu kehaga juhtub SEE, kui tarbid roosat Himaalaja soola…

Sool on elutähtis toitaine, sest võtab osa paljudest erinevatest keha protsessidest – ioonivahetusest, toitainete transportimisest, reguleerib vererõhku jne.
Kuid mitte kõik soolad ei ole ühesugused. Näiteks ei ole lauasoolal mingit toiteväärtust, välja arvatud kloriid ja mineraalid.

Üks tervislikemaid ja puhtamaid sooli, mida täna osta saame, on Himaalaja sool. See on moodustunud üle miljonite aastate Himaalajas. Himaalaja sool on roosat värvi ning rikas mineraalide ja makromineraalide poolest.

1. Rikas mineraalide poolest
Himaalaja sool on rikas mineraalide poolest. See sisaldab 84 mineraali, elektrolüüte ja elemente. Seetõttu, lisades Himaalaja soola oma toidule, võid parandada võimalikku mineraalide puudust.
Tegelikult sisaldab see sool viite mineraali, millest inimestel kõige enam puudus on: tsink, raud, kaltsium, jood ja magneesium.
Joodi puudus on üks tõsisem probleem, sest sellel on oluline roll ainevahetuses. Hea uudis on see, et lisades toitudele rohkem Himaalaja soola, aitab see seda puudust parandada.

2. Naatriumi sisaldus
Himaalaja sool sisaldab suures koguses naatriumi – mineraali, mida tihti mainitakse negatiivses kontekstis. Kuid töötlemata naatriumi on vaja paljude oluliste keha funktsioonide jaoks. Näiteks aitab see kontrollida lihaste kokkutõmbeid, südame funktsioone ja närviülekandeid. Samuti reguleerib verehulka ja vererõhku. Soovitav naatriumi kogu on 1500-2300 milligrammi ja 1 teelusikatäis Himaalaja soola annab sellest 400 mg.

3. Mürkide eemaldamine
Ehkki seda soola kasutatakse enamasti toidu valmistamisel, siis võib Himaalaja soola kasutada ka mürkide eemaldamiseks välispidiselt. Arvestades asjaolu, et selle mineraalid ja negatiivsed ioonid imenduvad sügavale naha sisse ja annavad mürkide eemaldamise efekti, siis on soovitav Himaalaja soola kasutada vannis käimisel. Lisaks sellele, et see noorendab nahka, neutraliseerib Himaalaja sool õhusaaste ja mõjutab õhku positiivselt.

Ostunõuanne

Himaalaja soola müüakse tavaliselt peene- või jämedateralisena.
Soovitav on valida peeneteraline Himaalaja sool, kuna väiksemaid kristalle on toidule lihtsam lisada. Alati osta roosa sool, sest see näitab, et sool sisaldab kõiki mineraale.

Related posts