HOIATUS: Need 6 sümptomit võivad viitada südamerabandusele, mis võib juhtuda kuu aja pärast…

HOIATUS: Need 6 sümptomit võivad viitada südamerabandusele, mis võib juhtuda kuu aja pärast…

Infarkt on südamelihase pöördumatu kahjustus, mis on tingitud südamelihase mingi osa verevarustuse katkemisest või olulisest halvenemisest ning sellest tingitud hapnikupuudusest.

Need on 6 kõige sagedamat südameinfarkti sümptomit, millest sa ei pruugi teadlik olla
1. Õhupuudus
Kui sa ei kannata astma või krooniline kopsuhaiguse käes, mis võivad põhjustada õhupuudust, siis see võib olla märk, et sul on südameinfarkt. Õhupuudus, eriti, millele lisandub pearinglus, on väga levinud kardiovaskulaarse haiguse sümptom.
2. Valu rinnus
Valu rinnus võib juhtuda mitmel erineval põhjusel nagu vitamiinide ja mineraalide puudus, lihasspasmid, kopsuhaigus jne. See sümptom on seotud ka südmeinfarktiga, eriti kui see ilmneb rinnaku all või rindkere vasakul poolel.
3. Peapööritus
Kui sa koged õhupuudust, ebaregulaarset ja kiiret südame löögisagedust, nõrkust ja pearinglust samal ajal, tuleks kohe pöörduda arsti juurde. Need sümptomid võivad viidata südameinfarktile, kuid ka arütmiale ja südamepuudulikkusele. See seisund nõuab ravi, sest muidu võib olla sellel kahjustav mõju tervisele.
4. Väsimus
Väsimus võib viidata südameinfarktile enne kui see juhtub. Naised kogevad seda sümptomit tõenäolisemalt enne südameinfarkti.
5. Püsiv köha
Antud sümptom on natuke keeruline, sest see viitab harva südame probleemidele. Kuid kui sul on juba esinenud probleeme südamega või sul on suurenenud risk, siis peaks sellele sümptomile tähelepanu pöörama. Südamepuudulikkus võib samuti avalduda läbi püsiva köha, mis toodab valget või roosat lima. See on tingitud sellest, et süda ei suuda anda kehale piisavalt verd, mis viib vere lekkimiseni kopsudesse.
6. Paistetus
Kuna südamel on juba probleeme jõudlusega ja ei suuda pumbata piisavalt verd läbi kogu keha, siis võib tekkida paistetus. Tavaliselt mõjutab paistetus kehaosi nagu pahkluu, pöid ja jalad.
Loodetavasti võtate neid sümptomeid tõsisemalt, sest see võib aidata päästa sinu või kellegi teise elu.
Kui sa märkad mõnda neist sümptomitest, on väga oluline konsulteerida nii kiiresti kui võimalik oma arstiga.

 

Post source : dailyhealthgen.com

Related posts

error: Sul puudub kopeerimisõigus! !!