Kuidas oma juukseid pikemaks kasvatada…

Kuidas oma juukseid pikemaks kasvatada…

 

Pese oma juukseid harva. Juuste sage pesemine teeb nad hapraks ja vastuvõtlikuks murdumisele. Juuste pesemine 3-4 korda nädalas on piisav, kuigi mõni on sunnitud juukseid pesema igapäev, sest juuksed muutuvad kergesti rasvaseks.
Pese oma juukseid harva.
Juuste sage pesemine teeb nad hapraks ja vastuvõtlikuks murdumisele. Juuste pesemine 3-4 korda nädalas on piisav, kuigi mõni on sunnitud juukseid pesema igapäev, sest juuksed muutuvad kergesti rasvaseks.
Pese oma juukseid jaheda/ külma veega. Kuuma aurava veega pesemine kahjustab juukse tüve, mis teeb juuksed hapraks ja kergesti murduvaks. Et hoida neid läikiva ja tervetena, pese oma juukseid nii külma veega, kui sa vähegi kannatad.
Pese oma juukseid jaheda/ külma veega.
Kuuma aurava veega pesemine kahjustab juukse tüve, mis teeb juuksed hapraks ja kergesti murduvaks.
Et hoida neid läikiva ja tervetena, pese oma juukseid nii külma veega, kui sa vähegi kannatad.
Harja ja kammi oma juukseid õrnalt. Harjamine, kammimine ja vahendid, millega seda tehakse, omavad olulist rolli sinu juuste tervises. Paljud inimesed harjavad juukseid üle või kasutavad selleks valesid vahendeid. Kui sa kasutad sobivat meetodit ja vahendeid, on sinu juuksed tugevad. Harja juukseid ainult siis, kui on vaja pusad välja kammida või juuksed soengusse seada. Sage ja jõuline harjamine kahjustab juukseid või kisub neid välja. Ära kammi juukseid ka siis, kui need on märjad. Kasuta selleks laiade piidega kammi. Kammidel ja harjadel on erinevad otstarbed. Kammid on head märgade juuste jaoks, sest nad eemaldavad sõlmed, eraldavad juukseid ja jaotavad viimistlusvahendeid. Harjad on juuste naturaalsete õlide jaotamiseks, soengu tegemiseks ja fööniga kasutamiseks. Ära kasuta plastikust harju, sest need võivad olla karmid su peanahale ja tekitavad katkisi otsi. Selle asemel vali hari, millel on pehme naturaalne harjas. Jäigad harjad sobivad paremini tihedatele ja lokkis juustele, mida ei ole võimalik harjata pehmete harjastega harjaga.
Harja ja kammi oma juukseid õrnalt.
Harjamine, kammimine ja vahendid, millega seda tehakse, omavad olulist rolli sinu juuste tervises. Paljud inimesed harjavad juukseid üle või kasutavad selleks valesid vahendeid. Kui sa kasutad sobivat meetodit ja vahendeid, on sinu juuksed tugevad. Harja juukseid ainult siis, kui on vaja pusad välja kammida või juuksed soengusse seada. Sage ja jõuline harjamine kahjustab juukseid või kisub neid välja. Ära kammi juukseid ka siis, kui need on märjad. Kasuta selleks laiade piidega kammi.
Kammidel ja harjadel on erinevad otstarbed.
Kammid on head märgade juuste jaoks, sest nad eemaldavad sõlmed, eraldavad juukseid ja jaotavad viimistlusvahendeid.
Harjad on juuste naturaalsete õlide jaotamiseks, soengu tegemiseks ja fööniga kasutamiseks. Ära kasuta plastikust harju, sest need võivad olla karmid su peanahale ja tekitavad katkisi otsi. Selle asemel vali hari, millel on pehme naturaalne harjas. Jäigad harjad sobivad paremini tihedatele ja lokkis juustele, mida ei ole võimalik harjata pehmete harjastega harjaga.
Kanna oma juukseid lahtisena nii palju kui võimalik. Väldi tihkeid soenguid nagu hobusesaba ja krunnid, sest need tõmbavad välja juukseid ja takistavad nende kasvamist. Sellised pingul soengud võivad juukseid nõrgestada ja murda. Ühtlasi kurnab see peanahka ja pärsib verevarustust. See omakorda aga võib viia peavaludeni ja takistada juustel saada vajalikke toitaineid.
Kanna oma juukseid lahtisena nii palju kui võimalik.
Väldi tihkeid soenguid nagu hobusesaba ja krunnid, sest need tõmbavad välja juukseid ja takistavad nende kasvamist. Sellised pingul soengud võivad juukseid nõrgestada ja murda. Ühtlasi kurnab see peanahka ja pärsib verevarustust. See omakorda aga võib viia peavaludeni ja takistada juustel saada vajalikke toitaineid.
Juusteotste lõikamine. Juuste lõikamine soodustab juuste kasvu. Kui ilmnevad katkised otsad, siis juuksed muutuvad nõrgaks ja katkevad. Kui juuksed on regulaarselt lõigatud, siis see vähendab oluliselt katkiseid otsi ja tulemuseks on tugevamad ja tervemad juuksed. Juukseid tuleks lõigata iga 6-8 nädala tagant umbes 1-2 cm.
Juusteotste lõikamine.
Juuste lõikamine soodustab juuste kasvu. Kui ilmnevad katkised otsad, siis juuksed muutuvad nõrgaks ja katkevad. Kui juuksed on regulaarselt lõigatud, siis see vähendab oluliselt katkiseid otsi ja tulemuseks on tugevamad ja tervemad juuksed. Juukseid tuleks lõigata iga 6-8 nädala tagant umbes 1-2 cm.

Mõned näpunäited!

Related posts

error: Sul puudub kopeerimisõigus! !!