Mis juhtub sinu kehaga, kui sa sööd ingverit iga päev ühe kuu jooksul? Uuri järgi…

Mis juhtub sinu kehaga, kui sa sööd ingverit iga päev ühe kuu jooksul? Uuri järgi…

Ingver on  imerohi…
Ingver võib vähendada tõenäosust haigestuda südamehaigustesse ja alandab kolesterooli

USA-s avaldatud uuring näitas, et vaid 2 grammi ingveripulbrit alandas osalejatel veresuhkrut. Tulemused olid nähtavad peale kolme kuulist tarbimist. Osalejad vähendasid üldist veresuhkrusisaldust 10% võrra. Kõrgenenud veresuhkur on üks põhiline südamehaiguse riskifaktor. Teine uuring näitas, et 45. päeva jooksul üks kord päevas 3 grammi ingveripulbri tarbimine vähendas suuresti kolesteroolitaset.

Parandab ajutegevust

Uuring viidi läbi 60. keskeas naisega. See paljastas, et ingveris sisalduvad antioksüdandid, bioaktiivsed ühendid ja põletikuvastased omadused võitlesid aktiivselt vanusega seotud kognitiivsete häiretega, sh. Alzheimeriga.

Leevendab seedimisega seotud probleeme

Ingveril on hämmastav võime stimuleerida sülje ja sapi tootmist. Looduslikud omadused, mida ingver sisaldab, on heaks abivahendiks nii soolte muredele kui üldistele terviseprobleemidele. Ingver aitab seedetraktil sooritada palju tõhusamalt mitmeid ülesandeid. Hiljutine uuring näitas, et kui võtta 1.2 grammi ingveripulbrit enne sööki, kiirendas see seedimist ja vähendas seedimishäireid kuni 50%. 1

Vähendab iiveldust

Ingverit on ravis kasutatud juba aastakümneid. Selle looduslikud omadused võivad rahustada närve ja peatada iivelduse. See on eriti kasulik rasedatele naistele ja inimestele, kes on mures erinevate ravimite korraga võtmise pärast. Läbi on viidud mitmeid uuringid, mis näitavad et 1 – 1.5 grammi ingverit on piisav, et vähendada iiveldust.

Vähendab valu ja põletikku

Ingverit saab kasutada mitmesuguste valude raviks. Igapäevane ingveri tarbimine leevendab lihasvalu kuni 55%. Naistele, kes kannatavad menstruaaltsükli krampide ja valude käes, teeb ingveri tarbimine head. Põhjused vajavad küll veel uuringuid, kuid ingver tundub aitavat ka progresseeruva artriidi ja ealiste valude korral.

 

 

   

Related posts

error: Sul puudub kopeerimisõigus! !!