Sinu kehaga juhtub SEE, kui sööd igapäev KAERAHELBEID…

Sinu kehaga juhtub SEE, kui sööd igapäev KAERAHELBEID…

Niisiis, kuidas kaerahelbed aitavad ja miks sa neid vajad? Ja mis juhtub, kui tarbid kaerahelbeid igapäev?

Kaer on põhimõtteliselt teravili, mis on kiudaine- ja valgurikas ning aitab ainevahetust. Kehakaalu kontrollimiseks on äärmiselt oluline, et ainevahetus toimiks.
Kaeras on lahustuvad kiudained, mis aitavad kolesterooli taseme kontrolli all hoida ja suurendada energiat.

Hooldab nahka
Kaerahelveste söömisel muutub nahk uskumatult hüdreerituks ja selgeks. Kaerahelbeid kasutatakse naha seisundite, nagu ärrituse ja punetuse ravis. Kaerahelbed sisaldavad tsinki, mis on oluline naha puhtuse hoidmisel ja rauda, mis aitab säilitada naha vedeliku tasemeid. Kaerahelbed aitavad ka kogu keha vereringe funktsioone, mille tulemusena uuendatakse naharakke regulaarselt.
Kõrge valguallikas
Peaagu iga menüü peab sisaldama tervislikku kogust valku.
Kaerahelbed on suurepärane valgu allikas. Pool tassi kuiva kaerahelbeid sisaldab umbes 6,7 grammi valku.
Kui inimene teeb vähemalt 3 korda nädalas trenni, sööb tervislikult ja tarbib kaks korda päevas kaerahelbeid, on ta võimeline hoidma oma kehakaalu kontrolli all.
Tõstab energiat
Kaerahelbed on suur energia allikas, sest on rikkad süsivesikute poolest. Kuid kaerahelbed ei lase kehal süsivesikuid säilitada ning aitab põletada ja luua rohkem energiat.
Kaalukaotus
Kaerahelbed aitavad kiiresti kaalu kaotada. Põhimõtteliselt on kaerahelbed üsna rasked ja täis süsivesikuid. Seega kui süüa kausitäis kaerahelbeid, ei tunne sa mõnda aega näljatunnet ja saad kontrollida oma isusid. Peale selle aitavad kaerahelbed kiirendada kaalukaotuse protsessi. Kuna sa tarbid vähem kaloreid ja söögiisu väheneb, muutub kaalukaotuse protsess lihtsamaks.
Terve süda
Kas sa teadsid, et kaerahelbed on uskumatult tervislikud südamele? Kaerahelbed sisaldavad tervislikke rasvu, mis aitavad kaasa ainevahtusele ja energia saamisele. Rasvu ei ladestata kehasse ja tulemuseks on väiksem võimalus saasa südameatakki. Kaerahelbed aitavad ka vereringet, sest takistavad toksiinide kogunemist.
Täiuslik seedimine
Kaerahelbed on rikkad kiudainete poolest, mis aitavad keha ja annavad sulle tugeva seedesüsteemi, tervisliku soolestiku ja kontrolli all söögiisu.
Ravib astmat
Kas teadsid, et kaer aitab lapsi, kellel on astma? Arstid usuvad, et lapse menüüsse tahke toidu lisamine aitab vähendada astma riski.
Ei mingit kõhukinnisust
Kuna kaerahelbed on kiudaineterikkad, aitab see toime tulla kõhukinnisusega. Tugev soolesüsteem näitab ka tervislikku ainevahetust.
Vähendab vähiriski
Kaerahelveste antioksüdandid võivad aidata vältida vähki.
Hiljutine uuring, milles osales 800 000 inimest, näitas, et süües iga päev ühe kausi kaerahelbeputru, võib vähki haigestumise risk väheneda 20%. Kaerahelbed on teadaolevalt ennetav vahend soolevähi riski vähendamisel.
Tugevam immuunsus
Kaerahelbed aitavad värskendada valgeid vereliblesid, mis omakorda aitavad ennetada haigusi ja tervisehäireid.
Kaeras sisalduv beetaglükaan on samuti peamine immuunsuse allikas ning eriti kasulik bakteriaalsete infektsioonide ja hingamisteede haigustega võitlemisel.
Hoiab ära juuste väljalangemise
Kuna kaerahelvestes on olulised vitamiinid ja mineraalid, siis aitavad need juuste juurtel muutuda tugevamaks ja toetavad juuste kasvu.

Related posts

error: Sul puudub kopeerimisõigus! !!